Děti mají o zábavu v teplých letních dnech vystaráno

Na horké letní dny jsou letos v Mateřské škole Borovského v Karviné připraveni. Ačkoliv sluníčko dovede vykouzlit nejeden dětský úsměv, ještě větší radost všem přinese ochlazení díky novému “mlhovišti”. Kromě ochrany před úpalem bude pro děti také netradiční zábavnou atrakcí.

S mlhovištěm se setkal jistě téměř každý, kdo v létě navštívil některý z hudebních festivalů nebo jinou veřejnou akci pod širým nebem. Tato netradiční sprcha vytvářející příjemnou mlhu z miniaturních kapiček vody je ideálním pomocníkem v horkých dnech, kdy není možnost se ochladit jiným způsobem. Zejména děti jsou pak ve víru zábavy na slunci ohroženější skupinou. Mlhoviště existují na trhu v mnoha provedeních, například jako průchozí brána nebo fontána. Na zahradě Mateřské školy Borovského v Karviné-Ráji vyrostl díky naši finanční podpoře svazek barevných kytiček, které se pro děti staly veselou a osvěžující atrakcí.

Mlhoviště není prvním a zřejmě ani posledním netradičním vybavením, které školka pořídila. Učitelé i vedení mateřinky se totiž snaží neustále vytvářet přirozené prostředí vycházející z potřeb dětí a sledují trendy v různých oblastech výchovy a vývoje. Velký důraz místní pedagogové kladou například na pěstování zdravého sebevědomí dětí, učí je být samy sebou, vycházet s ostatními a vedou je k schopnosti porozumět okolnímu světu, který se obzvláště v dnešní době velmi rychle vyvíjí. Všechny děti, od dvouletých po předškoláky, se zde celoročně mohou těšit na přátelské zázemí v klidném prostředí okrajové části Karviné mezi rodinnými domy, nedaleko lesa a řeky Olše. Zahrada nabízí díky různorodému terénu, vzrostlým stromům, průlezkám, pískovišti, novému mlhovišti a dalšímu vybavení možnost pohybu a her v co nejpřirozenějším prostředí. Právě kontakt s přírodou mimo ruch města je velkou devizou Mateřské školky Borovského.