Frýdecko-místecká ADRA jezdí ostošest

V dobrovolnickém centru ADRA ve Frýdku-Místku mají od letošního jara nového pomocníka. Je jím Volkswagen Crafter, který šetří čas, náklady i starosti při převozu oděvů pro charitativní účely mezi jednotlivými obchůdky a sklady. Centrum tak může díky naší pomoci efektivněji nabízet pomocnou ruku těm, kteří ji skutečně potřebují.

ADRA pomáhá s radostí všem. Může to být sociálně slabý pacient, který se nachází v nemocnici a nemá si po odchodu co obléct. Nebo maminka samoživitelka, pro kterou je nákup nových oblečků pro miminko nemyslitelný. S pouhými několika kmenovými zaměstnanci dovede dobrovolnické centrum zajistit péči sociálně slabým, těžce postiženým a nemocným. Anebo osobám bez střechy nad hlavou či v hmotné nouzi. Ať už je to materiální pomoc nebo péče o potřebné, vše provádí pod heslem: „Když lidé dávají to, co mají, a dávají to srdcem, tak vzniká duševní a duchovní bohatství, ze kterého pak ostatní mohou čerpat.“

   

A tak jsme se rozhodli pomoci pomáhajícím. S radostí jsme vyhověli žádosti a díky poskytnutí našeho příspěvku mohlo Dobrovolnické centrum ADRA pořídit užitkový vůz Volkswagen Crafter. Práce je pro ně nyní mnohem snazší a efektivnější. Oděvy ze sběrných míst a kontejnerů do sociálních šatníků a charitativních obchůdků ve Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí, Třinci, Kroměříži a mnoha dalších míst totiž bylo dříve nutné převážet menším autem. Vlastně jediným, které bylo k dispozici. Často musel řidič do jednoho cíle cestovat několikrát, a to centrum stálo čas i náklady navíc. Nejen, že se nyní díky větší kapacitě vozu daří převézt více oděvů a potřeb pro sociálně slabé, ale také se šetří náklady za cestu, které jsou pak k prospěchu v jiných oblastech charitativní činnosti Dobrovolnického centra ADRA. A to v rámci programů v hospicích, kde se dobrovolníci věnují klientům a pomáhají jim vidět svět hezčí, v dětských domovech nebo zařízeních pro osoby s postižením.

Děkujeme Dobrovolnickému centru ADRA za vše, co dělá. Jsme rádi, že jsme dobré věci mohli také pomoci.