Handy Club nabízí svým členům kreativní aktivity a zábavu

Když v roce 2012 vznikl Handy Club Ostrava, měl pouze hrstku členů. Nyní se jeho různorodých aktivit účastní více než tři desítky zdravotně postižených nadšenců. Největším tahounem mezi aktivitami je již pátým rokem výtvarný a rukodělný kurz. Jeho zásluhou je základna příznivců klubu početnější a láká stále další zájemce.

Lidé s tělesným postižením bývají neoprávněně zařazování na okraj společnosti. Skutečnost je ale opačná. I přes svá omezení se hendikepovaní lidé zvládnou vypořádat s úskalími běžného života a jejich denní je náplň pestřejší než u mnoha zdravých lidí. Právě Handy Club Ostrava již osm let sdružuje všechny s nejrůznějšími pohybovými hendikepy a nabízí jim možnost aktivního vyžití ve volném čase. Formou kreativních workshopů, tematicky zaměřených besed s odborníky, cvičení nebo sportovních akcí mají členové klubu možnost se nejen vzdělávat, ale také udělat něco pro zdraví a setkat se s partou pozitivně naladěných lidí. Všichni svou chutí do života dokazují, že pro ně není problém nakreslit obraz, který pak celý rok vidí obyvatelé Ostravy v kalendáři. Anebo vyrobit vánoční ozdoby, které pak jdou na jarmarcích doslova “na dračku”. Ne každý zdravý člověk by měl odvahu překonat své hranice a postavit se například na start biatlonu. Takový každoročně probíhá ve spolupráci Handy Clubu Ostrava a Rehabilitačního ústavu Hrabyně. Spolek tak cíleně dělá vše pro to, aby ukázal schopnosti hendikepovaných nejen jim samotným, ale i široké veřejnosti.

Již pátým rokem je nejoblíbenější aktivitou Handy Clubu výtvarný a rukodělný kurz. Díky naši finanční podpoře může v bezbariérových prostorách na ostravské Horní ulici probíhat dvakrát týdně po celý rok. Účastníci workshopu se zde setkávají s nejrůznějšími technikami od kresby, malby, decoupage, zdobení triček či jinými volnějšími styly. Na své si zde přijdou nejen členové s tělesným handicapem, ale také s mentálním postižením a jejich blízcí. Přínosů kurzu je celá řada. Kromě výtvarného vyjádření, možnosti seberealizace a cvičení motoriky rukou jde především o vytrhnutí z denního stereotypu. Socializace v prostředí lidí s podobným osudem a psychická relaxace je často nevyřčená, ale ta nejdůležitější potřeba všech. Především pak těch, kterým osud cestu ztížil a potřebují dodat motivaci k životu. V Handy Clubu jsou vítání všichni, kdo chtějí s chutí opustit denní rutinu, bavit se a dokázat, že nic není nemožné.