Jóga má své místo také v Havířově

V minulých letech byste svoji mysl a tělo cvičením jógy v profesionálním studiu v Havířově jen těžko uvolnili. Až na jaře loňského roku se otevřením studia Yogaia povedlo tuto díru na poli pohybových aktivit zaplnit. I díky naší pomoci si tak v centru Havířova můžete vyzkoušet jógu, která městu a širokému okolí doposud chyběla.

Paní Monika Žídková se po návratu zpět do Moravskoslezského kraje rozhodla otevřít v Havířově studio Yogaia. Nabízet lidem jógu cítí jako poslání, věnuje se jí prakticky neustále a především se snaží pro své klienty vytvářet správné prostředí. A protože ve městě nemá konkurenci, může prostřednictvím kvalifikovaných lektorů z širého okolí nabídnout to nejlepší, co od jógy mohou lidé očekávat. Začátky ovšem nebyly jednoduché.

Prostorám studia především chybělo útulné prostředí a naopak přebývalo staré vybavení. To se paní Žídkové povedlo za podpory finančního příspěvku změnit. Prvním krokem bylo označení studia bannery a polepy, díky kterým studio získalo svou tvář zvenčí. Do interiéru byl nakoupen funkční nábytek a pomůcky pro cvičení. Jednou z investic byl také dataprojektor. Ten je lektory využíván při lekcích a předporodních kurzech. Kromě toho nabízí možnost tematického promítání i mimo sezónu. Z nadačního příspěvku byly navíc zaplaceny dva kurzy. Yin yoga, která je zaměřena na terapii pro seniory, a jóga pro děti. Oba kurzy jsou cíleny na věkové skupiny, pro které je jóga velmi přínosná, ale které si kurz každý týden nemohou dovolit. A to je také hlavním dlouhodobým záměrem studia. Nabízet možnost cvičení zdarma cílovým skupinám, pro které jsou aktivity tohoto typu nedostupné a přitom potenciálně tolik prospěšné.

    

Ačkoliv studio Yogaia funguje teprve necelé dva roky, povedlo se paní Monice uspořádat právě již dva ročníky Jógového festivalu IN2HEARTS. Druhý ročník proběhl ve spolupráci s Komunitním centrem Lučina na havířovské Hlavní třídě. A setkal se s velkým ohlasem. Na třetí ročník se můžete těšit opět na jaře příštího roku, informace najdete na internetových stránkách www.yogaia.cz