Kadeřnictví ANDREA láká novým interiérem mladší klienty

Brzy to bude to třicet let, kdy Ševčíkovi otevřeli Kadeřnictví ANDREA. Za tu dobu se na fungování provozovny podílely hned tři generace. Možná právě proto si rodinný podnik získal vracející se klientelu a díky přátelskému prostředí má stálé zaměstnance. Velkou změnu kadeřnictví zažilo v letošním roce, kdy prošlo kompletní rekonstrukcí interiéru.

Když v roce 1992 vydražila maminka pana Ševčíka prostory na havířovské Národní třídě a otevřela si kadeřnictví, asi nečekala, že v podnikání bude pokračovat její syn a dokonce i vnučka. Navíc časem byly služby vyhledávaného pánského a dámského kadeřnictví rozšířeny o kosmeticky salón, pedikúru a manikúru. Dnes, po 28 letech, je na stejném místě pod vedením Andrey Ševčíkové stále stejně prosperující podnik s dobrými vyhlídkami. Kadeřnictví Andrea jen těžko vyhledáte na internetu nebo sociálních sítích. Je totiž jedním z mála podniků, které dovedou vzácně fungovat bez „online standardu“ dnešní doby. Díky kvalitně odvedené práci a dobrým referencím se zde klienti totiž stále s důvěrou svěřují do péče personálu s dlouholetými zkušenostmi a dennodenně zaplňují objednávkový sešit.

 

Stejně jako jsou léta fungování kadeřnictví vidět na účesech spokojených zákazníků, tak se naneštěstí zub času podepsal také na interiéru. I přes průběžně prováděné drobné opravy provozovna vyžadovala kompletní rekonstrukci. Té se rodina Ševčíkových zhostila vlastníma rukama, bez přerušení provozu, každý den po večerech, o víkendech a svátcích. Zapotřebí byly opravy od podlah až po stropy. Velkou pomocí byl program RE I start. Ten rodině poskytl nejen finanční dotaci na provedení rekonstrukce, ale také vědomosti z Akademie zaměřené dovednosti v podnikání. Že je efekt proměny pozitivní, je poznat nejen na milých ohlasech zákazníků, kteří se do nového prostředí rádi vracejí. Majitele těší také skutečnost, že nyní kadeřnictví rádi navštěvují i mladí lidé.