Kadeřnictví Venus s letitou tradicí má nyní novou tvář

Kadeřnictví Venus v karvinském Novém Městě patří mezi podniky s dlouhou historií. Nyní, po téměř padesáti letech fungování, získala provozovna zbrusu nový vzhled. Potěšeni tak jsou nejen stálí zákazníci, ale i ti noví, které přilákala kombinace lidového kadeřnictví s moderním prostředím. Ke změně přispěl také program RE I start.

Když byly paní Jančarové 4 roky, zvědavě nahlížela do výloh tehdy nově otevřeného kadeřnictví. V prvním ročníku učiliště se tady jako praktikantka poprvé postavila ke kadeřnickému křeslu s nůžkami v ruce. Že je jí toto místo souzeno, ukázal rok 1973, který se stal prvním milníkem fungování Kadeřnictví Venus. Dnes, po 47 letech, je Ilona Jančarová stále hrdou spolumajitelkou známého karvinského kadeřnictví s tradicí a zástupem stálých zákazníků. Nabízí totiž pánské i dámské služby bez objednání za lidové ceny a se zárukou kvalitně odvedené práce. Po desetiletích praxe, se znalostmi aktuálních trendů a zkušenostmi nasbíranými na seminářích, například v Itálii či Francii, je důvěra zákazníků oprávněná.

   

Ačkoliv bylo kadeřnictví vnímáno jako “staré dobré” a majitelky nepociťovaly úbytek zákazníků nebo jiný ekonomický nátlak, rozhodly se pro rekonstrukci a oživení tváře podniku. Impulsem byla mimo jiné také Akademie RE I start. Paní Jančarová během přednášek získala mnoho nových podnikatelských rad a informací, které při investici zužitkovala. Jako řada dalších podnikatelů, kteří Akademii RE I start úspěšně absolvovali, obdržela k proměně svého podniku příspěvek. Ten jí pomohl při rekonstrukci interiéru a zpracování nového vizuálního stylu. Díky příspěvku má nyní Kadeřnictví VENUS i nové logo. Pyšní se jím jak na designových polepech výloh, tak na webových stránkách a sociálních sítích. Navíc také prostory byly kompletně zrekonstruovány. Proběhla výmalba interiéru, výměna obkladů, kadeřnických křesel, zrcadel a mycích míst až po nábytek.

Jak se ukázalo, celá proměna má velmi pozitivní efekt. Zaměstnanci se teď do práce těší každý den zase o kus více. Vedle toho moderní tvář kadeřnictví přilákala nové klienty a dokonce i nové mladé kolegyně, které do prostředí s letitou historií přináší svěží vítr.