Mladí boxeři z Havířova dobyli republiku i Evropu

Prostřednictvím programu na podporu místních komunit jsme podpořili celou řadu sportovních oddílů, které se zaměřují na práci s mládeží. Jedním z nich je Box Havířov. Přestože byl oddíl založen teprve nedávno, díky systematické práci slaví celou řadu úspěchů. A to nejen doma, ale také v zahraničí.

Doslova jako Fénix z popela povstal box v Havířově pod vedením Jaroslava Kubíčka. Bývalý boxer od roku 2015 vytrvale trénoval několik dětí v nově založeném oddíle. Vytrvalost v tomto případě přinesla výsledky především díky systematické práci s několika talentovanými boxery. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Havířovští boxeři zazářili na letošním mistrovství republiky, odkud přivezli několik medailí. David Polák se stal mistrem České republiky školní mládeže v kategorii do 72 kg, David Horváth vybojoval mistrovský titul mezi kadety ve váhové kategorii do 50 kilo. Oddíl Box Havířov získal kromě toho celou řadu dalších medailových úspěchů, mezi školní mládeží se stal vicemistrem ČR Samuel Fiedor. Ten byl poražen až ve finále v kategorii do 65 kilogramů.

Tyto úspěchy nezůstaly bez povšimnutí, a tak se hned dva členové oddílu stali členy české reprezentace. David Polák splatil důvěru reprezentačního trenéra bohatě. Na mistrovství Evropy v Albeně v Bulharsku vybojoval druhé místo v kategorii školní mládeže do 72 kilo, přičemž ve finále podlehl velmi těsně ruskému soupeři. Byť nejcennější kov utekl o vlásek, je stříbrná medaile obrovským úspěchem českého boxu. David se totiž stal prvním mladým českým boxerem za uplynulých 10 let, který se prosadil až do finále.

Naše dotace byla vynaložena na pokrytí části nájmu, kde probíhají tréninky mladých boxerů.