Mladý talent svůj nový saxofon předvedl na koncertu filharmonie

Teprve patnáctiletý talent Daniel Horváth je důkazem toho, že ani nelehký životní příběh není překážkou v tom, aby rozvíjel a plnému koncertnímu sálu předvedl svůj nesporný talent. S radostí jsme se podíleli na zrodu mladé hvězdy.

Před pěti lety se pěstouni tehdy ještě malého žáčka Daniela rozhodli zúročit jeho kladný vztah k hudbě a vyslali jej poprvé na hodinu flétny na Základní uměleckou školu v Ostravě-Zábřehu. Tu naštěstí díky citu jeho vyučujících brzy vyměnil za saxofon.

Díky aktivitě sociální pracovnice ostravského Sdružení pěstounů Polárka se povedla dobrá věc a my jsme nemalou částkou mohli mladému muzikantovi přispět k nákupu zbrusu nového alt saxofonu. Ten vyměnil za starý nástroj, který ho provázel na jeho začátcích a brzdil ho v tom, aby své hudební umění předvedl naplno. To se povedlo na přijímacích zkouškách na konzervatoř, na které se bude od září oboru saxofon plně věnovat. A nejen to.

Tóny z jeho saxofonu už se neomezují jen na předehrávky nebo koncerty školního orchestru. Daniel Horváth ve čtvrtek 20. června účinkoval v rámci VI. ročníku festivalu Muziáda s Janáčkovou filharmonií na koncertu s názvem „Janáčkova filharmonie dětem“. Tím jeho působení s ostravskou filharmonií nekončí a můžeme se těšit, že tóny z nablýskaného saxofonu mladé hvězdy budeme slýchat častěji.