Podporujeme naše nájemníky: Proměna dětského bazaru Slůně

Na porubské Hlavní třídě najdete už 15. rokem prodejnu Slůně. Ta se zaměřuje na prodej obnošeného i nového dětského oblečení. Majitelka Lenka Čapková je žena činu, proto se rozhodla v minulém roce zapojit do naší Akademie RE I start a následně požádat o finanční podporu na rozvoj svého podnikání. Koukněte, jak je možné s naší podporou jednoduše změnit malý obchůdek!

Projekt RE / start je určen pro naše nájemníky a pomáhá jim „nakopnout“ jejich podnikání. Účastníci se dozvědí o možnostech a nástrojích reklamy, zpracují si svůj podnikatelský plán na rozvoj a na konci celého kurzu mohou zažádat o finanční podporu. 

Představa Lenky Čapkové byla zaujmout zákazníky vizuálně. Proto se rozhodla změnit logo a grafickou identitu Slůněte, ale také vylepšit spoustu detailů, které potěší nakupující. Po proměně se mohou klienti bazárku těšit na vonící vymalovaný interiér, nové věšáky a prezentační pomůcky pro zboží.

Současně se podařilo sjednotit vizuální identitu. To znamená, že nové logo získalo atraktivní doplňkové barvy, které nyní reprezentují prodejnu. Lenka Čapková využila nový vizuál úplně všude, od vizitek, označení prodejny, otevírací doby, visaček. Bazárek tak získal nový háv, kterým se odlišil od konkurenčních prodejen v Ostravě-Porubě.

Jak hodnotí výsledky projektu majitelka Lenka Čapková? „Největším přínosem podpory projektu je především velké množství nových zákazníků. Ty oslovuje nově zpracované venkovní označení prodejny. Mám výhodu, že jsem přímo na rušné Hlavní třídě, takže zvědavců, kteří se chtějí podívat na změněný obchůdek, je pořád dost. Jsem ráda, že jsem se se do programu RE I start zapojila a doporučuji to každému malému podnikateli.“

Pro úplnost zbývá jen dodat, že přihlášky do letošní vlny Akademie RE I start proběhnou od září. Úspěšní absolventi budou moci žádost o grant na přelomu listopadu a prosince.