Porubské centrum Archa oslavilo čtvrté narozeniny

Pátek 25. října byl slavnostním dnem pro příznivce Komunitního centra Archa v Ostravě-Porubě. V sále centra se sešli návštěvníci z řad aktivních seniorů, aby společně při bohatém programu a občerstvení oslavili jeho čtvrté narozeniny. Právě pro činorodé seniory bylo centrum na podzim roku 2015 poprvé otevřeno.

Není divu, že byl sál Archy naplněn do posledního místa. Ostravští senioři se totiž naučili v komunitním centru trávit svá všední odpoledne po celý rok. Tento slavnostní den si proto většina z nich nenechala ujít. Organizátoři připravili kromě dobrého občerstvení i pestrý program plný zajímavých vystoupení. Setkání zahájila orientální tanečnice Shahnaz se svými břišními tanci, program pak pokračoval slovy sestry Filomény. V závěru všechny roztančil svým vystoupením Zdeněk Krásný. Nechyběla ani přehlídka stylových šátků ruční výroby a prezentace shrnující činnost centra za uplynulý rok.

   

Archa zkrátka čtyři roky nespí. Aby také ano, když dnes sdružuje 369 aktivních členů. Přitom Komunitní centrum vzniklo v roce 2015 na základě iniciativy jen několika seniorů z Ostravy-Poruby, kterým chybělo zázemí pro společná setkávání. Z bývalé taneční školy na ulici 17. listopadu se podařilo vytvořit místo pro všechny, kdo chtěli aktivně trávit svá odpoledne. Ať už na jarmarcích nebo na vzdělávacích kroužcích, od počítačových či jazykových kurzů po zdravotní cvičení nebo odborné přednášky. Díky naši finanční podpoře, z níž je hrazen denní provoz centra, nyní může fungovat místo naplňující životy podstatné části obyvatel Ostravy-Poruby, kterou senioři bezpochyby tvoří.