Sluníčková zahrada rozzářila Karvinou

Jednou z městských komunit, kterou jsme podpořili, je Spolek pro rodinu Sluníčko. Organizace podporuje trávení volného času a vzdělávání rodin s dětmi z Karviné. V minulém roce se rozhodla komunita rodičů zvelebit zahradu, aby se všem rodinám lépe trávil společný volný čas venku. Výsledek nás obrovsky překvapil!

Rodiče se rozhodli obětovat svoje osobní volno a přeměnit zahradu spolku k nepoznání. Zázemím zahrady se stal altán, který nechali projektovat a vybudovat. Mysleli dokonce na takové detaily, jako je sud na dešťovku ze střechy. Tu nyní používají na zalévání zahrádky.

Kolem altánu pak vybudovali naučnou stezku. Na té se rodiny společně s učí pěstovat různé rostliny. Nechybí ani bylinková zahrádka, kterou návštěvnici Sluníčka vysadili během Dne pro rodinu. K jednotlivým bylinkách dokonce doplnili cedulky o jejich způsobu využití a správném pěstování.

Jsme obrovsky rádi, že naše podpora v případě Sluníčka padla doslova a do písmene na úrodnou půdu. Velmi nás těší, že také v Karviné vzniká komunita rodin s dětmi, které dokáží trávit volný čas společně a smysluplně mimo zdi bytů.