Šumbarácký Mikuláš tradičně oživil adventní čas

Šumbarácký Mikuláš je akce, která již poněkolikáté přinesla do Havířova-Šumbarku adventní náladu a rozzářila oči stovkám dětí. Všechny dostaly od Mikuláše nadílku a společně s rodiči a blízkými se mohly při zábavném programu zahřát teplými nápoji. To vše pod andělskými křídly Spolku PORTAVITA, který se dlouhodobě věnuje oživení Šumbarku.

Ve čtvrtek 5. prosince se náměstí T. G. Masaryka zaplnilo obyvateli Šumbarku již počtvrté. Všichni místní se již tradičně těšili na mikulášskou akci, kterou v duchu adventní pohody organizoval Spolek PORTAVITA. Obyvatelé lokality se mnohdy nacházejí v nepříznivé sociální situaci, proto děti dostávaly nadílku bez finanční spoluúčasti rodičů. Stejně tak zdarma si všichni mohli nabídnout nealkoholický punč a teplou polévku, které připravili žáci Hotelové školy Havířov společně s dobrovolníky z Armády spásy. O sváteční náladu se postaraly také místní děti ze ZŠ Jarošova a ZŠ Školní se svými pěveckými a tanečními vystoupeními. Zlatým hřebem pozdního odpoledne nebyl nikdo jiný než Mikuláš s doprovodem čertů a anděla. Ti se věnovali více než čtyřem stovkám dětí a každé z nich obdarovali nejen dobrým slovem, ale také balíčkem dobrot.

   

Celá akce byla protkaná vlnou dobrovolnictví a chutí pomáhat lidem ze sociálně slabších poměrů. Paradoxem je, že mezi dobrovolníky jsou i lidé, kteří pomoc v minulosti sami potřebovali. Dva z nich jsou klienti programu S NÁMI DOMŮ. Dominik, který se ujal masky Mikuláše, a Nikolas jako jeden z hlavních organizátorů akce. Nemalým dílem celou akci podpořila Armáda spásy a ruku k dílu přidalo mnoho mladých dobrovolníků z okolí. Hlavní roli ale měl jako pořadatel Spolek PORTAVITA. Tomu se za finanční podpory mnoha subjektů, mezi nimi i společnosti HEIMSTADEN, povedlo zajistit vše od propagace akce až po veškeré organizační náklady. Krásnou tečkou za akcí bylo nadšení dětí, které pořadatelům ještě druhý den děkovaly.

   

Foto: Štefan Šámal