Také v Havířově už nakoupíte bez obalu

Program RE I start doposud podpořil celou řadu skvělých podnikatelských nápadů. Jedním z dalších je nová prodejna na havířovské Hlavní třídě, která se rozhodla nabízet sortiment bez obalů. Díky tomu se životní prostředí nezatěžuje zbytečným odpadem.

Myšlenka bezobalového obchůdku jde ruku v ruce s filozofií majitelů, kteří bylinářství na současném místě  převzali po původním provozovateli již v roce 2014. Manželé Hradzští se charakterizují jako “rodina, která má ráda bylinky a rozhodla se napomáhat lidem skrze klikatou cestu za zdravým tělem a duší“. A právě ve smyslu cesty za zdravým tělem a duší rozšířili své Bylinářství U Chytré Horákyně o takzvanou “bezobalovou” prodejnu, jejíž dobrý záměr má vést společnost k ekologickému smýšlení a přírodě nezatížené zbytečným odpadem. Bezobalový prodej je prozatím v plenkách, přesto si v krátké době v Havířově získal řadu příznivců, kterým nevadí přijít si nakoupit s vlastní dózou nebo pytlíčkem.

 

Ekologií ale dobrá myšlenka majitelů nekončí. Prodejem bezobalového sortimentu navíc podporují regionální dodavatele. Zákazníci si tak mohou koupit těstoviny z Frenštátu pod Radhoštěm nebo vyhlášenou pohanku z novojičínského mlýnu Šmajstrla. Kromě toho v prodejně na Hlavní třídě v Havířově seženou také jiné zboží na váhu v bio kvalitě. Jsou to například čaje, sušené ovoce, mouka, luštěniny a mnoho dalšího. To vše teď mohou manželé Hradzští díky dotaci z programu RE I start nabízet ve zrekonstruovaném prostoru s novými regály, odvážit na nových vahách a svým zákazníkům pak za nákup vystavit na míru stavěný doklad díky specializovanému pokladnímu systému. Prostor pro obchůdek tak získal doslova od podlahy nový kabát. Až tedy budete mít cestu na Hlavní třídu, nechte se vést vůní bylinek a stavte se přesvědčit na vlastní oči!