Thajský box učí děti disciplínu

Prostřednictvím programu zaměstnaneckých grantů jsme podpořili celou řadu sportovních oddílů, které se zaměřují na práci s dětmi a mládeží. Jedním z nich je také Combat Garda, z.s., klub zaměřený na bojové umění thajského boxu.

Záměrem klubu bylo vylepšit svou činnost s dětmi a mládeží, zkvalitnit přípravu mladých boxerů a rozšiřovat řady klubu o nové členy.  Díky specifickým tréninkům thajského boxu šitých přímo na míru dětem a mládeži dosáhli ve spolku tohoto záměru. Pořídili kvalitní a profesionální vybavení určené pro výuku thajského boxu dětí a mládeže. Konkrétně se jednalo boxerské rukavice a chrániče holení, které mladí boxeři využívají při tréninku, a které jsou pro plnokontakt tohoto bojového umění nezbytné.

Klub Combat Garda poskytuje kvalitní vyplnění volného času, naučení fair play jednání nejen ve sportu, ale také v životě. Nevychovávají rváče, ale sportovce. Tuto problematiku velmi často probírají při tréninku, seminářích a kempech, aby předešli sociálně patologickým jevům. Především pak užívání drog a kriminalitě u dětí a mládeže.

Díky systematické práci slaví klub Combat Garda celou řadu úspěchů. A to nejen doma, ale také v zahraničí. K dnešnímu dni mají necelých 300 členů ve věkových kategoriích od 4 do 23 let. Připravuje novu generaci mladých sportovců a zároveň se snaží představovat thajský box nejen jako sport, ale hlavně jako bojové umění s jeho tradicemi, které zahrnují pokoru, respekt a disciplínu.

Klub Combat Garda nejen organizuje turnaje pro děti a mládež, ale také se velice úspěšně účastní velkého počtu cizích turnajů a soutěží.  V roce 2018 oddíl Como-3 gym klubu Combat Garda získal titul Vícemistr ČR thajském boxu v nejvyšší národní soutěží muaythai. Z mistroství světa v Itálii si dovezli tituly Mistra světa v muaythai a Mistr světa v K1.  Na mistroství Evropy největší světové organizace IFMA, které se konalo v Praze klub vybojoval stříbrnou a bronzovou medaili. Další úspěchy bojovníci sklízeli na Slovensku, v Polsku nebo v Litvě.