V Havířově září taneční hvězdy

Taneční škola Horizonty šplhá krok po kroku ke hvězdám. Desítky let, rok co rok jí na kontě přibývají mistrovské tituly, roste popularita a zájem talentovaných žáků. Co vše bylo třeba obětovat úspěchu, to prozradila majitelka taneční školy Tereza Olšarová.

Historie taneční školy sahá do roku 1979, kdy ji v jejich začátcích navštěvovalo jen pár tanečníků. Postupem času přibývaly pozitivní ohlasy a v roce 1983 již nastal první veřejný úspěch, který pomohl k jejímu zviditelnění. Šlo o spolupráci s tehdejší Československou televizí v pořadu Možná přijde i kouzelník a dalších show. V současné době se ve škole s 200 tanečníky ve věkových kategoriích od 3 do 25 let soustředí především na soutěže. Motivace je jednoznačná. K titulům několikanásobných mistrů České republiky, loňskému titulu mistra Evropy a mistra světa, letošním čtyřem získaným prvenstvím na domácím mistrovství a dvěma umístěním jako vicemistři Evropy by škola do své síně slávy ráda přidala další vavříny.

Co za všemi zářivými výsledky školy stojí? Jednoznačným důvodem je píle. Až dvouhodinové tréninky probíhají třikrát týdně, sólisté nebo malé skupiny jsou v tělocvičnách dokonce prakticky denně. Samozřejmostí je kvalitní vedení. Sama majitelka obdržela titul Taneční choreografky roku 2019, a to samo svědčí o mnohém. Nemalou zásluhou úspěchů je nejen talent, ale navíc dobrá kondice tanečníků. Na té pracují s rozsáhlým posilovacím vybavením a pomůckami ke cvičení. Tyto nástroje mohla taneční škola pořídit s pomocí našeho příspěvku. Podle slov paní Olšarové začaly být tréninky viditelně efektivnější a tanečníci mohli začít ještě více rozvíjet své taneční a pohybové dovednosti. Zakoupena byla také přenosná zvuková aparatura, která je velkým pomocníkem nejen v sálech a tělocvičnách, ale také na soustředěních.

           

Horizonty zkrátka neusínají na vavřínech. Udržují si svoji všestrannost stylů od disco a modern dance, baletní a gymnastické průpravy, jazz a street dance až po hip-hop. O tom, že je škola v pohybu a neustále na sobě pracuje, svědčí nejen rozšíření o další kurzy pro všechny od úplných začátečníků až po pokročilé. Důkazem je také nové taneční studio, které bude patřit k nejmodernějším v Moravskoslezském kraji. To vše již od ledna příštího roku. V Havířově to zkrátka žije tancem a září zde taneční hvězdy!