Žáci základních uměleckých škol i letos zazářili

Šestý ročník festivalu základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje Muziáda 2019 byl přehlídkou výtvarného talentu, tanečních nadějí a ladných tónů. Sdružení MÚZA festivalem motivovalo žáky k celoroční píli. Ti za odměnu na festivalu prezentovali nejen různá hudební a výtvarná díla, ale také taneční sestavy. My jsme mohli být díky finanční podpoře součástí této skvělé události.

Letošní květen a červen byly měsíci, které se staly pro talenty základních uměleckých škol našeho kraje svátečními. Několikaměsíční úsilí žáků a jejich pedagogů se zúročilo v hned několika bodech festivalu Muziáda. První událostí byla v Dolní oblasti Vítkovice vernisáž „Múzy ve světě techniky“, kde byla vystavena díla žáků výtvarného oboru. Festival pokračoval v koncertním sále v Hradci nad Moravicí koncerty „Vivat musica!“, kde vystoupili ti nejtalentovanější žáci krajských uměleckých škol s hudebním zaměřením. Následoval Den dětí s „Múzami“ v ostravském Fóru Nová Karolina, který se nesl v duchu hudby a tance.

Vyvrcholením byl společný koncert žáků Moravskoslezského a Olomouckého kraje s Janáčkovou filharmonií Ostrava s názvem „Janáčkova filharmonie dětem“, kde se dvěma stovkám dětí v doprovodu profesionálů splnily jejich hudební sny. Kromě jiných mladých hvězd zde veřejnost mohla vidět vystoupení Daniela Horvátha, o kterém jsme psali již dříve.

Podpora akcí na podporu mladých talentů je pro nás radostí. Finanční příspěvek byl určen na ubytování vystupujících žáků. Ti tak měli při své velké události potřebné zázemí, dobré podmínky a klid na přípravu před vystoupením, jak uvedla tajemnice Sdružení základních uměleckých škol MS kraje MÚZA paní Mgr. Jana Kovalová.

Věříme, že se naše podpora mladých talentů stane tradicí i do příštích let. Přejeme všem mladým umělcům hezké zasloužené prázdniny!