Začínající podnikatelky obsadí Hlavní třídu v Havířově

S cílem postupně zaplnit prázdné obchodní prostory a oživit havířovskou Hlavní třídu zahajuje Heimstaden v tomto týdnu Akademii RE I start. Pilotní intenzivní kurz absolvují tři ambiciózní ženy, které ještě letos na podzim nastartují cestu za svým podnikatelským snem. Heimstaden mezi absolventky akademie rozdělí dvě stě tisíc a věnuje jim obchodní prostory a byt na jeden rok zdarma.

Tři účastnice Akademie RE I start byly vybrány odbornou komisí, která hodnotila celkem osmnáct zaslaných přihlášek s podnikatelskými plány. V komisi zasedli mimo jiné rektor Vysoké školy podnikání Aleksandr Ključnikov, děkan Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Daniel Stavárek, proděkan Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské Aleš Lokaj nebo ředitel ostravského Impact Hubu Filip Goszler.

 

V průběhu Akademie RE I start si mladé dámy pod odborným vedením marketingového odborníka a osobnostní trenérky sestaví podnikatelský plán, který jim pomůže přežít nástrahy prvních dvou let podnikání. Aby měly start co nejjednodušší, věnuje jim Heimstaden obchodní prostory na Hlavní třídě a byt v Havířově na jeden rok zdarma. Kromě toho mezi ně rozdělí grant ve výši dvě stě tisíc korun.

Tisková mluvčí Heimstaden Kateřina Piechowicz upřesnila vize, se kterými realizuje Akademii RE I start: „Cílem projektu je oživit centrum Havířova a ukázat, že v regionu může začít dělat byznys každý, kdo si pevně stojí za svými podnikatelskými sny a věnuje jim čas a energii. Pokud se nám tento pilotní projekt osvědčí, budeme tímto způsobem podporovat začínající podnikatele i nadále, a to nejen v Havířově.“

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.